Promocja kolejnego tomiku pt. ”Stąd Jestem 2 „ Pani Stefanii Krukowskiej odbyła się 9 lipca w Zaburzu. Spotkanie pn. „Wieczór poezji w ogrodzie Stefanii” zgromadziło wielu sympatyków autorki i poezji. W spotkaniu udział wzięło około 30 osób z Zaburza i okolic, m.in. Wójt Gminy Radecznica Pan Edward Polak, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szczebrzeszyna  i wydawca „Chrząszcza” Pan Zygmunt Krasny, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego w Radecznicy „Stąd Jesteśmy” Pani Laura Sznitowska, Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Radecznica Pani Zofia Sykała, lokalne poetki: Pani Janina Gąsior, Pani Henryka Stadnicka, Pani Helena Sobczak.

W najnowszym tomiku autorka opisuje swoje wspomnienia z czasów dzieciństwa i wczesnej młodości. Z racji autentyczności opisów życia wiejskiego, zwyczajów, zdarzeń, obrzędów jej relacje wzbudzają zainteresowanie. Jest to wspaniała podróż w czasie, przestrzeni, podróż którą każdy z nas powinien odbyć w swoim życiu. Wydawcą tomiku jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szczebrzeszyna.

Spotkanie było również dobrą okazją, aby zwiedzić Muzeum Wiejskie Państwa Krukowskich, w którym zobaczyć można przedmioty codziennego użytku, a także pochodzące nawet z XIX w. narzędzia rolnicze. W Muzeum znajduje się również obszerny zbiór starych fotografii.

Spotkanie nie obyło się  również bez śpiewów i biesiadowanie w altanie. Wszystkim wieczór upłynął w miłej, poetyckiej atmosferze.