Licznik odwiedzin

4139504

W niedzielę 28 czerwca na boisku sportowym w Deszkowicach I odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze grupy A dla jednostek OSP  z powiatu zamojskiego. W rywalizacji udział wzięło 31 drużyn. Gminę Radecznica godnie reprezentowały jednostki: Ochotnicza Straż Pożarna w Radecznicy i OSP z Gorajca-Stara Wieś. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy 7 x 50m z przeszkodami oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe. O ostatecznej klasyfikacji startujących zespołów decydował łączny czas uzyskany przez nie w dwóch konkurencjach.

Mistrzem Powiatu została Ochotnica Straż Pożarna z  Suchowoli uzyskując wynik 78,42 pkt., na kolejnych miejscach uplasowały się:

• OSP Wierzba z wynikiem 80,75 pkt.
  • OSP Majdan Wielki z wynikiem 81,41 pkt.,
  • OSP Radecznica - 81,59 pkt.,

OSP Gorajec-Stara Wieś z wynikiem 85,40 zajęła 8 miejsce.

Rywalizacja była bardzo zacięta, ale było też o co walczyć. Oprócz pamiątkowych dyplomów, które zdobyły pierwsze pięć miejsc otrzymały nagrody rzeczowe w postaci:

•  I - pilarkę do drewna Stihl, którą ufundował Starosta Zamojski,
  • II - radiotelefon Motorola GP 360, ufundowany przez Wójta Gminy Sułów,
  • III - 5 hełmów paradnych - ufundowane przez Wójtów Gmin Miączyn, Radecznica, Sitno,
  • IV - zbiornik brezentowy na wodę - fundator Starosta Zamojski,
  • V - węże pożarnicze: W 75 - 2 szt. oraz W52 - 2 szt. ufundowane przez Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Filia w Zamościu.

Drużynom, które zajęły miejsca od I do VI wręczono Puchary ufundowane przez firmę EURO-CAR Sp. z o.o. z Zamościa.

Zwycięska drużyna zagwarantowała sobie możliwość startu w Zawodach Wojewódzkich, które odbędą się w 2018 roku.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy!