26 czerwca w Bibliotece Publicznej Gminy Radecznica odbyła się promocja tomików poetyckich Pani Heleny Sobczak i Pani Janiny Gąsior, na którą przybyli przyjaciele Autorek, miłośnicy poezji oraz czytelnicy Biblioteki.

Pani Helena podczas piątkowego spotkania zaprezentowała kolejny zbiorek swoich wierszy pt. „Mały tomik Babci Heli 2”. Tematyka zbioru jest bardzo różnorodna. Wiersze są zwierciadłem codzienności przekazywane w formie życzliwego humoru, inne są nostalgiczne, pełne zadumy, smutne.

Drugi prezentowany podczas spotkania zbiór głębokich w swojej duchowości oraz oryginalnych ze względu na sposób przekazu wierszy pn. „Blisko Boga i człowieka” napisany został przez Panią Janinę Gąsior. Oprócz wierszy stricte religijnych czytelnik znajdzie w tomiku namiastkę refleksji na temat starości, opisy radecznicko-roztoczańskiej przyrody oraz fragment prozy opisujący jak w czasach dzieciństwa Autorki żyło się na wsi.

Wydawcą obu tomików jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szczebrzeszyna, którego na piątkowym spotkaniu godnie reprezentował Prezes Stowarzyszenia i wydawca „Chrząszcza” Pan Zygmunt Krasny. Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna Gminy Radecznica.