W imieniu organizatorów zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Radecznica do wzięcia udziału w wakacjach organizowanych przez Zamojski Dom Kultury. Celem spotkań jest promowanie wśród najmłodszych z całego Powiatu Zamojskiego „gier bez prądu” (planszowych, logicznych i taktycznych) jako alternatywnej metody spędzania wolnego czasu.

„Taktyczne Wtorki” to seria wakacyjnych spotkań poświęconym rozwijającemu się hobby - grom taktycznym i bitewnym.W ramach wydarzenia będzie można uczestniczyć w pokazach wielu gier: najpopularniejszego w Polsce Warhammera 40.000 (oraz jego różnych wariantów), znanego fanom Tolkiena Władcy Pierścieni, futurystycznego Infinity, umiejscowionej w legendarnym uniwersum Star Wars X-Wing.Oprócz pokazów będzie można także nauczyć się zasad każdej z gry (uczestnicząc w rozgrywkach w rożnym stopniu), a także zapoznać się z cennymi wskazówkami dotyczącymi rozpoczęcia zbierania i grania swoją własną armią.

"Czwartki na planszy" to seria cotygodniowych, wakacyjnych spotkań mających na celu zainteresowanie młodzieży "grami bez prądu". Chcemy pokazać, że gry planszowe to nie tylko szachy i chińczyk, ale też wiele innych, ciekawych tytułów. Wśród udostępnianych gier będą takie tytuły jak: rozwijająca umiejętności taktyczne Neuroshima Hex, wymagający uruchomienia wyobraźni Dixit oraz zręcznościowy Jungle Speed i wiele, wiele innych. W ramach rozgrywek będzie można poznać zasady wielu gier, poznać nowych ludzi, nauczyć się gry zespołowej, poszerzyć umiejętności logiczne i strategiczne oraz, co najważniejsze, miło spędzić czas.