Fundacja Nasza Ziemia zaprasza wszystkich Mieszkańców do aktywnego udziału w 22. Kampanii „Sprzątanie świata - Polska 2015” i przyłączenia się do rajdu rowerowego, którego trasa przebiegać będzie przez naszą Gminę.

Tegoroczne hasło kampanii brzmi „Wyprawa - poprawa”. Głównym celem jest zwrócenie uwagi na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Gminie. W ramach kampanii Rajd Rowerowy wyrusza 27 czerwca z Krakowa, a zakończy się 11 lipca w Giżycku. Do pokonania jest ponad 850 km prowadzących przez ponad 50 gmin.

Uczestnicy rajdu będą monitorować stan czystości i porządku w gminach, dostępność infrastruktury służącej gospodarce odpadami ze szczególnym uwzględnieniem selektywnej zbiórki odpadów oraz będą promować właściwe sposoby postępowania z odpadami w czasie wypoczynku.

W dniu 2 lipca uczestnicy Rajdu odwiedzą naszą Gminę. W związku z tym, serdecznie zapraszamy mieszkańców do przyłączenia się do akcji i aktywnego udziału w działaniach. Wspólnie będziemy mogli zachęcać innych do proekologicznych i odpowiedzialnych zachowań.