W sobotę 20 czerwca w Skansenie „Zaburze” odbył się Wernisaż wystawy prac Marka Komornika. Autor jest samoukiem, a malowanie rozpoczął w wieku kilkunastu lat. Zaczynał od malowania na płycie, a później płótnie. Pana Marka oprócz malowania pasjonuje kolarstwo górskie, szosowe oraz zbieranie skamieniałości. Brał udział w licznych rajdach, wyścigach, zawodach MTB.

Na wernisażu zgromadzili się znajomi, sympatycy, przyjaciele oraz rodzina Artysty. Otwarcia wystawy dokonała Pani Justyna Górniak-Mameła właścicielka Skansenu. Prezentowane w „Galerii Obora” obrazy, pochodzą z całego okresu twórczego, łącznie z najnowszymi pracami. Tematyka jego prac jest różnorodna, a obrazy pozostają w konwencji realistycznej. Chętnie maluje konie, martwe natury, pejzaże i kwiaty, tworzy także portrety. W swoich zbiorach Artysta posiada kolekcję 80 obrazów malowanych na płótnie techniką olejną.

Przepięknie prezentujące się obrazy w profesjonalnej aranżacji wprowadziły wszystkich uczestników w wyjątkowy nastrój. Podczas wystawy goście mogli zwiedzać również Skansen, podziwiać widoki z „Zaburskiego Kopca” oraz spróbować smakołyków przygotowanych przez właścicieli Skansenu.