W niedzielę 31 maja 2015 r. druhowie z Gminy Radecznica oraz gmin ościennych przybyli do Radecznicy, aby wziąć udział w III Pielgrzymce Strażaków zorganizowanej przez OO. Bernardynów i Wójta Gminy Radecznica. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu jednostek straży pożarnej i zgromadzonych gości na czele z Orkiestrą Dętą z placu za Urzędem Gminy na stawy Św. Antoniego. Na ołtarzu polowym uroczystej Mszy Św. w intencji wszystkich strażaków przewodniczył Proboszcz o. Oskar Poździk. W uroczystości udział wzięli m.in. płk. Mieczysław Skiba - Honorowy Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP, bryg. Jacek Sobczyński  - Komendant Miejski PSP w Zamościu, Pan Eugeniusz Krukowski – Wójt Gminy Turobin, Pan Stanisław Rożek - Wójt Gminy Dzwola, Pan Jacek Pawluk - Wójt Gminy Tereszpol, Pan Zenon Głowala – Sekretarz Gminy Goraj, delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych z Gmin: Turobin, Dzwola, Tereszpol, Goraj oraz jednostki z terenu Gminy Radecznica na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Panem Mieczysławem Smarkalą i Komendantem Gminnym ZOSP Panem Jarosławem Wachowiczem.

Druga część uroczystości odbyła się na placu za Urzędem Gminy i miała charakter festynu rodzinnego pod nazwą Majówka. Przybyłych gości przywitał Pan Edward Polak Wójt Gminy Radecznica. Współorganizatorami festynu było Stowarzyszenie Stąd Jesteśmy oraz Gmina Radecznica. Artystyczną okrasą był występ Orkiestry Dętej Zaburze i zespołu Ale Babki z Zakłodzia. Przed publicznością swój wokal zaprezentowała również Arleta Batorska. Na dzieci czekały: zjeżdżalnia, trampolina i samochodziki. Nie zabrakło oczywiście wspaniałych stoisk gastronomicznych z domowymi wypiekami, specjałami z grilla, pysznymi przekąskami, watą cukrową i kozim serem. Dla wszystkich przygotowany był również gorący posiłek. Publiczność mogła zobaczyć humorystyczny występ pn. „Zebranie Strażackie” przygotowane przez młodzież z Publicznego Gimnazjum w Radecznicy oraz „Rzepka” zaprezentowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radecznicy.

Najmłodsi chętnie bawili się podczas występu z okazji Dnia Dziecka pn. Imieniny u Baby Jagi przygotowanego przez Agencję Artystyczną z Łodzi zaproszoną przez Stowarzyszenia Stąd Jesteśmy. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.