Nabór wniosków o przyznanie płatności na podjęcie działalności gospodarczej

Informujemy mieszkańców Gminy Radecznica, że Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu w dniach 07.04.2015 r. – 15.04.2015 r. prowadzi nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne w ramach Funduszu Pracy i programu pt. "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w mieście Zamość i powiecie zamojskim I" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zamościu. Złożone wnioski wyłonione do realizacji w drodze konkursu finansowane będą z trzech źródeł:
z Funduszu Pracy /20 wniosków/ - wszystkie osoby bezrobotne,
z rezerwy MPiPS /9 wniosków/ dla osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy:

• są w wieku do 30 roku życia,
  • są długotrwale bezrobotne,
  • są w wieku powyżej 50 roku życia,
  • posiadają orzeczony stopień niepełnosprawności,
  • korzystają ze świadczeń z pomocy społecznej,
  • posiadają, co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia lub co najmniej jedno dziecko niepełnosprawne do 18 roku życia

oraz w przypadku 30 wniosków złożonych przez bezrobotne osoby w wieku do 29 lat, które spełniają łącznie 3 warunki: nie pracują, nie kształcą się w trybie stacjonarnym, w okresie ostatnich 4 tygodni nie uczestniczyły w szkoleniu finansowanym ze środków publicznych, współfinansowane będą ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji oraz wnioski do pobrania >>tutaj<<

Szczegółowe informacje w siedzibie Urzędu Pracy w Zamościu /pokój nr 19/ lub pod nr tel. 84 638 33 60.