PRZEWODNICZĄCY

Radecznica, 22.06.2023r

ZO. 0002.58.2023

Pan/i

Działając na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku – o samorządzie gminnym / tekst jednolity: Dz. U. z 2023 r. poz. 40 ze zm./ zwołuję LVIII sesję Rady Gminy Radecznica, VIII kadencji w dniu 29 czerwca 2023 roku, o godzinie 1000 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Radecznicy.

Proponuję następujący porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Stwierdzenie quorum i przyjęcie porządku obrad.

3. Informacja w sprawie uwag zgłoszonych do protokołu z obrad poprzedniej sesji.

4. Informacja Przewodniczącego Rady o działaniach w okresie między sesjami.

5. Interpelacje i zapytania Radnych.

6. Sprawozdanie Wójta z wykonania uchwał oraz działań prowadzonych w okresie między sesjami

7. Rozpatrzenie raportu o stanie Gminy Radecznica za 2022 rok.

a) przedstawienie Raportu

b) debata nad Raportem o Stanie Gminy.

- głosy radnych

- głosy mieszkańców, którzy zgłosili udział w debacie nad Raportem.

c) podjęcie uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania Wójtowi Gminy Radecznica za 2022 rok.

8.  Rozpatrzenie sprawozdania Wójta Gminy Radecznica z wykonania budżetu gminy oraz  sprawozdanie finansowe  za 2022 rok.

a) Odczytanie Opinii/ Uzasadnienia Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Radecznica o wykonaniu budżetu Gminy Radecznica za 2022 rok.

b) Odczytanie Uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie z dnia 30 marca 2023 roku w sprawie zaopiniowania sprawozdania z wykonania budżetu gminy Radecznica.

c) dyskusja

d) podjęcie uchwały  w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania  finansowego wraz ze sprawozdaniem Wójta Gminy Radecznica z wykonania budżetu  za 2022 rok.

9.  Procedura absolutoryjna

a)  Omówienie wykonania budżetu gminy za 2022 rok.

b) Odczytanie Uchwały NR 1/2023 Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Radecznica z dnia 29 maja 2023 r. w sprawie wniosku o udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Radecznica z tytułu wykonania budżetu za 2022 rok.

c) Odczytanie Uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie z dnia 6 czerwca 2023 roku w sprawie zaopiniowania wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium.

d) Dyskusja

e) Podjęcie Uchwały  w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi  Gminy z tytułu wykonania budżetu za 2022 rok.

10. Podjęcie Uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2023 rok.

11. Podjęcie Uchwały w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej Gminy Radecznica.

12. Sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radecznicy i z realizacji Programu Wspierania Rodziny Gminy Radecznica za rok 2022 oraz informacja o występujących potrzebach w zakresie pomocy społecznej.

13. Przyjęcie Raportu z realizacji Gminnego  Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w 2022 roku.

14. Odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i zapytania.

15. Informacja Przewodniczącego Rady Gminy o złożonych interpelacjach.

16. Wolne wnioski i zapytania.

17. Zamknięcie obrad.

Informacja dodatkowa – zgodnie z wymogami ustawy o samorządzie gminnym posiedzenia są rejestrowane (obraz i dźwięk) oraz transmitowane przez internet.

Administratorem danych osobowych jest Wójt Gminy Radecznica. Informacje o Pana/Pani uprawnieniach związanych z przetwarzaniem danych osobowych zamieszczone są pod adresem: http://www.bip.gminaradecznica.pl/index.php?option=com_phocadownload&view=category&download=4750:klauzula-informacyjna-dotyczaca-transmisji-obrad-rady-gminy-radecznica&id=246:rodo

PRZEWODNICZĄCY RADY GMINY

Jerzy Gumieniak