Jubileusz 100-lecia OSP w Czarnymstoku

i Gminne Obchody Dnia Strażaka

Są zawsze tam, gdzie ich potrzeba. Okazują się być niezastąpieni podczas wystąpienia katastrof naturalnych. To oni ochoczo, pomimo  trudu i wysiłku pokonują przeszkody, niosąc pomoc  potrzebującym. Strażacy z terenu Gminy Radecznica , bo to o nich mowa mieli w dniu 21 maja 2023 r. swoje święto – Gminny Dzień Strażaka,  świętując również jubileusz 100- powstania OSP Czarnystok. Obchody rozpoczęły się od przemarszu jednostek straży pożarnej z Gminy Radecznica oraz zaproszonych jednostek ze Smorynia, Lipowca, Pulczynowa do Kościoła p.w. Św. Jana Chrzciciela w TrzęsinachO godzinie 11:30 została odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich strażaków, której przewodniczył Proboszcz Ks. Kanonik Julian Brzezicki. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy remizie OSP w Czarnymstoku.

Jubileusz był okazją do refleksji i wspomnień związanych z historią i działalnością tej jednostki. Podczas uroczystości Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnymstoku odznaczona została "Złotym Znakiem Związku OSP RP" za wieloletnią, ofiarną  działalność w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej. Wręczono również  indywidualne medale, wyróżnienia i podziękowania. Część oficjalną uroczystości zakończyła defilada pododdziałów OSP i samochodów pożarniczych.

W niedzielnych uroczystościach udział wzięli m.in.: Poseł na Sejm RP Pan Sławomir Zawiślak, Wiceminister Sprawiedliwości Pan Marcin Romanowski, Starosta Powiatu Zamojskiego Pan Stanisław Grześko, członek Zarządu Głównego Związku OSP RP w Warszawie dh Sławomir Barnik, członek Krajowej Rady Sądownictwa Pan Zbigniew Łupina, Dyrektor Zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie Pani Monika Żur, która reprezentowała Ministra Edukacji i Nauki Pana Prof. Przemysława Czarnka, Komendant Miejski PSP w Zamościu st. bryg. Jacek Sobczyński, Kierownik Filii Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Zamościu Pan Mariusz Tłuczek, który reprezentował Marszałka Województwa Pana Jarosława Stawiarskiego, Wójt Gminy Radecznica Pan Marian Szuper, Nadleśniczy Nadleśnictwa Zwierzyniec Pan Lucjan Bednarz, Z-ca Lubelskiego Oddziału ARiMR Pan Michał Bętkowski, który reprezentował Dyrektora Pana Krzysztofa Gałaszkiewicza, członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zamosciu dh Kazimierz Mielnicki, Komendant Gminny ZOSP RP w Radecznicy dh Jarosław Wachowicz,  Sekretarz Gminy Pani Edyta Dubiel, Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Radecznicy dh. Wiesława Krukowska, radni, sołtysi, przedstawiciele organizacji społecznych i instytucji z gminy Radecznica wraz z  mieszkańcami.

>>GALERIA ZDJEĆ<<