Święto Patrona Szkoły

18 maja 2023 r. społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaburzu świętowała urodziny Patrona Szkoły. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9-tej mszą świętą w Kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Mokremlipiu. Następnie społeczność szkolna zaprezentowała akademię, w trakcie której przedstawiła biografię Papieża. Dalsza część uroczystości miała miejsce w Zaburzu. Przybyłe delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy Pomniku Jana Pawła II. Tego dnia miało miejsce także oficjalnie otwarcie obiektów sportowych, których poświęcenia dokonał Proboszcz Parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Mokremlipiu Ks. Jarosław Nowak. Inwestycja została zrealizowana przy dofinansowaniu ze środków pochodzącym z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Edycja 2020. Całkowity koszt wyniósł 1 304 655,00 zł (w tym dofinansowanie 746 663,00 zł, wkład własny 557 992,00). Zakres prac obejmował m.in. budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach zewnętrznych 24,0 x 29,0 m, budowę placu zabaw o charakterze sprawnościowym, wykonanie ogrodzenia, oświetlenia i monitoringu boiska, wykonanie urządzeń street workout, budowę siłowni plenerowej oraz zagospodarowanie terenu.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Poseł na Sejm RP Pani Monika Pawłowska, Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Krzysztof Gałaszkiewicz, który reprezentował Marszałka Województwa Jarosława Stawiarskiego, Dyrektor Departamentu Programów Naukowych i Inwestycji w MEN Pan Wojciech Kondrat, który reprezentował Ministra Edukacji i Nauki Pana Przemysława Czarnka, Dyrektor Zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie Pani Monika Żur, Wójt Gminy Radecznica Pan Marian Szuper, Radna Powiatu Zamojskiego Pani Gertruda Miarowska, Sekretarz Gminy Pani Edyta Dubiel, Skarbnik Gminy Pani Bożena Kiesz, Przewodniczący Rady Gminy Radecznica Pan Jerzy Gumieniak  oraz radni i sołtysi z terenu gminy.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<