Umowa na obwodnicę Gorajca podpisana

W dniu 17 maja 2023 r. w Dzwoli została podpisana umowa na realizację obwodnicy Gorajca w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata „2020-2030”. Przy podpisaniu umowy obecni m.in.: Wiceminister, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Pan  Rafał Weber, Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Pan Michał Mulawa, Dyrektor GDDKiA Oddział Lublin Pan Mirosław Czech, Starosta Janowski Pan Artur Pizoń, Starosta Biłgorajski Pan Andrzej Szarlip, Wójt Gminy Radecznica Pan Marian Szuper, Sekretarz Gminy Radecznica Pani Edyta Dubiel,  Wójt Gminy Dzwola Pan Wiesław Dyjach.

Rozpoczęcie budowy planowane jest w 2024 roku, natomiast zakończenie w 2025 r. Wykonawcą inwestycji  w formule "zaprojektuj i wybuduj" jest konsorcjum firm Mosty Łódź (lider) oraz Antex II (partner). Planowana trasa obwodnicy Gorajca o długości ok 6,6 km i szerokości jezdni 7 m ominie istniejącą zabudowę miejscowości po północno-zachodniej stronie obecnego przebiegu DK74. Nowa trasa przetnie dolinę rzeki Gorajec i włączy się do odcinka DK74 w miejscowości Gorajec-Zagroble-Kolonia. Ponadto w ramach inwestycji mają zostać wybudowane:

• dwa odcinki dróg serwisowych o nawierzchni bitumicznej, szerokości 5 m i łącznej długości 2,51 km.
  • 3 skrzyżowania skanalizowane
  • most na rzece Gorajec
  • 3 przejazdy bezkolizyjne w tym: dwa przejazdy pod obwodnicą w miejscowości Gorajce-Zastawie oraz jeden przejazd nad obwodnicą w miejscowości Gorajec-Stara Wieś.

Koszt inwestycji to ok. 119 mln zł.

17 maja 2023 r. w Dzwoli została podpisana również umowa na budowę obwodnicy Dzwoli wraz z rozbudową drogi krajowej nr 74.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<