Informacja dla Przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą napojów alkoholowych

Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych w roku poprzednim są zobowiązani do złożenia w terminie do 31 stycznia 2015 roku pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży w roku poprzednim.

Wysokość opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w bieżącym roku kalendarzowym obliczana jest na podstawie wartości sprzedaży napojów alkoholowych w roku poprzednim wskazanych na oświadczeniu o wartości sprzedaży.

Wysokość opłaty za korzystnie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oblicza się oddzielnie dla każdego rodzaju napojów alkoholowych.

Przedsiębiorcy, których zezwolenia utrzymują ważność przez cały rok kalendarzowy mogą wnieść opłatę jednorazowo w terminie: do 31 stycznia lub w trzech równych ratach w terminach do 31 stycznia, 31 maja oraz 30 września danego roku kalendarzowego w kasie Urzędu Gminy w Radecznicy lub przelewem na rachunek bankowy: 05 9632 0006 2002 1600 0055 0001

Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i należytej wysokości skutkuje wygaśnięciem posiadanych zezwoleń.

Przedsiębiorca, którego zezwolenia wygasną z powodu niezłożenia oświadczenia lub niedokonania wpłaty I raty w określonym ustawowo terminie, będzie mógł wystąpić z wnioskiem o wydanie nowego zezwolenia nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji o wygaśnięciu dotychczasowego zezwolenia.