GMINA RADECZNICA

do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 2915L

Dofinansowanie 1.999.646,84 zł

Całkowita wartość zadania 2.106.221,66 zł

Budowa drogi w miejscowości Czarnystok od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 2919L do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 2915L została dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

W ramach przedsięwzięcia wykonane zostaną roboty przygotowawcze obejmujące usunięcie drzew, zakrzaczeń, roślinności, ziemi urodzajnej. Roboty ziemne z mechanicznym profilowaniem i zgęszczeniem podłoża. Przepusty rurowe w koronie drogi i pod zjazdami. Wzmocnienie podłoża geowłókninami. Podbudowa z kruszywa łamanego. Nawierzchnia z dwóch warstw mieszanek mineralno – bitumicznych. Obustronne pobocza gruntowe. Odwodnienie rowami trawiastymi, zjazdy indywidualne. Włączenie do dróg powiatowych w obrębie dwóch skrzyżowań. Długość planowanego odcinka 1,455 km., szerokość jezdni 5,5 m. ( 2 x 2,75 m.).