Przebudowa linii wysokiego napięcia

Dnia 29 listopada 2022 r. odbyła się L sesja Rady Gminy Radecznica. Uczestnikiem wtorkowej sesji był Dyrektor Generalny PGE Dystrybucja oddział Zamość Pan Andrzej Olborski. Przedstawiciel PGE poinformował o planach przebudowy energetycznej linii napowietrznej na linię kablową w miejscowościach Radecznica i Zaporze, których realizację PGE wspólnie z naszą gminą ma rozpocząć w I kwartale 2023 r. Wartość prac, które mają zostać przeprowadzone przez PGE, to kwota 7 mln 100 tys. zł. Gmina Radecznica w drodze przetargu wyłoniła wykonawcę na realizację zadnia pn. Budowa oświetlenia ulicznego w miejscowościach Radecznica i Zaporze. Zadanie realizowane będzie przez P.U. Leszek Sokołowski. Oświetlenie wybudowane zostanie przy drogach powiatowych, gminnych oraz wewnętrznych. W ramach inwestycji zamontowanych zostanie 192 słupów aluminiowych anodowanych, 197 opraw typu LED, ułożone zostanie ok. 7,5 km kabla YAKY. Ponadto zostaną posadowione 4 szafy oświetleniowe uliczne, złącza słupowe, ograniczniki przepięć i  zabezpieczenia. Wartość inwestycji realizowanych przez Gminę wyniesie 1 711 977 zł. Zadanie w kwocie 1 220 277 zł zostanie dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, zaś 491 720 zł to środki pochodzące z budżetu gminy.

Łączna wartość inwestycji wyniesie 8 811 997 zł.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<