Mosty w Zakłodziu oddane do użytku

Zakończyły się prace realizowane przez Gminę Radecznica związane z modernizacją dwóch mostów na rzece Por w Zakłodziu. Zakres prac obejmował modernizację konstrukcji nośnej. Na obu mostach położono także nowy asfalt oraz po obu stronach chodniki technologiczne. Całkowita wartość zadania wyniosła 3 375 962,43 zł, a wysokość dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych to kwota 3 128 257,63 zł. Ponadto Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przy obu mostach umocniło skarpy rzeki.
Dnia 11 listopada podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej gminie symbolicznie oddano do użytkowania zmodernizowane mosty. Następnie uczestnicy wydarzenia udali się do miejscowej remizy, gdzie w ramach w/w święta odbyła się biesiada. Dla wszystkich przybyłych Stowarzyszenie Przyjazna Wieś i OSP Zakłodzie przygotowało poczęstunek. Przybyłych na uroczystość powitał Wójt Gminy Radecznica Pan Marian Szuper. Piątkowe popołudnie uczestnikom umilili występem: Zespół Malinowa Dolina oraz Orkiestra Dęta Zaburze. Nie zabrakło również wspólnych śpiewów patriotycznych pieśni.
W wydarzeniu uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Pani Beata Strzałka, Senator RP Jerzy Chróścikowski, członek Krajowej Rady Sądownictwa Pan Zbigniew Łupina, Wicestarosta Zamojski Pan Witold Marucha, Radna Powiatu Zamojskiego Pani Gertruda Miarowska, Honorowy Prezes ZOSP Ziemi Zamojskiej płk. w st. spocz. Pan Mieczysław Skiba, Radni Gminy na czele z Przewodniczącym Rady Panem Jerzym Gumieniakiem, Sołtysi z terenu gminy, Sekretarz Gminy Pani Edyta Dubiel, p.o. Dyrektora Gminnego Centrum Sportu i Turystki w Radecznicy Pan Mariusz Górski, strażacy oraz pracownicy Urzędu.