Narodowe Święto Niepodległości

11. listopada w całym kraju świętowano 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To dzień, w którym Polska po 123 latach wróciła na mapę polityczną Europy. Dzięki wytrwałości, ofiarności i patriotyzmowi naszych przodków Ojczyzna odzyskała niepodległość. To wyjątkowy dzień, kiedy wszyscy z dumą eksponujemy barwy narodowe, manifestując w ten sposób tożsamość narodową oraz przynależność do Rzeczpospolitej.
Uroczyste obchody Święta Niepodległości odbyły się również w gminie Radecznica. O godzinie 12-stej w Bazylice Świętego Antoniego w Radecznicy została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo poprzedzone było montażem słowno – muzycznym w wykonaniu dzieci i młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętego Antoniego z Padwy w Radecznicy. Następnie delegacje biorące udział w obchodach złożyły wieńce i zapaliły znicze pod tablicami pamiątkowymi na krużgankach klasztoru: Senator RP Jerzy Chróścikowski, w imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego Wójt Gminy Radecznica Pan Marian Szuper wraz z Sekretarzem Gminy Panią Edytą Dubiel, Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Radecznicy Pan Mieczysław Smarkala reprezentujący jednostki OSP, w imieniu Starosty Zamojskiego Pana Stanisława Grześko Wicestarosta Zamojski Pan Witold Marucha oraz Radna Powiatu Zamojskiego Pani Gertruda Miarowska, dyrektorzy szkół z terenu gminy Radecznica.
Potem uczestnicy udali się pod Kościół pw. Znalezienia Krzyża Świętego w miejscowości Mokrelipie. Drugi wieniec przesłany do naszej gminy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów został złożony pod pomnikiem Pamięci Męczeństwa i Czynu Narodu w walce o wiarę, honor, wolność, niepodległość, integralność ziem polskich i prawa człowieka poprzez delegację reprezentowaną przez: Panią Beatę Srzałkę Posła na Sejm RP, Pana Jerzego Chróścikowskiego Senatora RP, Pana Zbigniewa Łupinę członka Krajowej Rady Sądownictwa, Pana Mariana Szupra Wójta Gminy Radecznica, nadkomisarza Stanisława  Niemczyckiego  Komendanta Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie, Pana Witolda Maruchę Wicestarostę Zamojskiego oraz Panią Gertrudę Miarowską Radną  Powiatu Zamojskiego, którzy reprezentowali Starostę Zamojskiego Pana Stanisława Grześko, Radnych Gminy na czele z Przewodniczącym Rady Panem Jerzym Gumieniakiem, strażaków z OSP Mokrelipie.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<