Zaprzysiężenie Wójta Gminy Radecznica

8 grudnia 2014 roku, odbyła się II sesja siódmej kadencji nowo wybranej Rady Gminy Radecznica. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Gminy – Sławomir Dubaj. W sesji udział wzięli wszyscy radni, nowo wybrany Wójt oraz  dotychczasowy Wójt Pan Gabriel Gąbka, który pełnił funkcję włodarza przez 5 kadencji. Podczas sesji Pan Edward Polak złożył uroczyste ślubowanie:

„Obejmując urząd wójta gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg".

Po złożonym ślubowaniu Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Pani Krystyna Jachymek-Kurek wręczyła nowo wybranemu Wójtowi zaświadczenie o wyborze na stanowisko.
W dalszej części nastąpiło symboliczne przekazanie władzy. Głos zabrał dotychczasowy Wójt Pan Gabriel Gąbka, pogratulował nowo wybranemu Wójtowi oraz życzył sukcesów.
Następnie głos zabrał Pan Edward Polak wyrażając aprobatę dla dotychczasowej działalności oraz zapraszając radnych do współpracy na rzecz dobra mieszkańców gminy.
      Po przemówieniach radni powołali 4 stałe komisje i wybrani ich przewodniczących. Przewodniczącym Komisji Rolnictwa, Planowania i Budżetu wybrany został Pan Zbigniew Kubina, Przewodniczącym Komisji Samorządowej i Socjalno – Społecznej będzie Pan Jarosław Olech, Komisji Rewizyjnej przewodniczyć będzie Pan Jerzy Gumieniak. Z kolei Przewodniczącym KomisjiKultury, Oświaty i Wychowania wybrano Pana Łukasza Chorzępę. Składy Komisji znajdują się na stronie www.bip.gminaradecznica.pl.