Uroczystość nadania imienia szkole w Gorajcu

Dnia 16 października 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Gorajcu miało miejsce doniosłe wydarzenie związane z nadaniem szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Niedzielne uroczystości rozpoczęły się o godz. 10-tej Mszą Świętą pod przewodnictwem J.E. Biskupa Jana Śrutwy w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorajcu. Dalsza część zaplanowanych uroczystości miała miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej w GorajcuPo wprowadzeniu pocztów sztandarowych odegrano Hymn Państwowy i rozpoczęła się część oficjalna. Wszystkich uczestników niedzielnej uroczystości powitała dyrektor szkoły Pani Wiesława Śliwińska – Wyłupek, po czym Pani Teresa Kwiatkowska pedagog szkolny krótko przedstawiła historię szkoły oraz przebieg prac związanych z wyborem patrona. Następnie Przewodniczący Rady Gminy Pan Jerzy Gumieniak odczytał stosowną uchwałę o nadaniu imienia szkole, którą przekazał Pani dyrektor. Kolejnym punktem było przekazanie sztandaru oraz jego prezentacja. Następnie przedstawiciele uczniów, nauczycieli i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie, po czym wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn szkoły. Zaproszeni goście skierowali wiele życzliwych słów pod adresem uczniów, nauczycieli oraz rodziców. W tak ważnym dniu dla społeczności szkolnej nie zabrakło również występów artystycznych przygotowanych przez uczniów. Swym montażem słowno - muzycznym przypomnieli zebranym życiorys Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Doniosłość tych chwil uświetniła Orkiestra Dęta Zaburze pod batutą kapelmistrza Pana Stanisława Woźnicy.

W niedzielnych uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście m.in.: Poseł na Sejm RP Pani Beata Strzałka, Poseł na Sejm RP Pan Jarosław Sachajko, Senator RP Pan Jerzy Chróścikowski, Członek Krajowej Rady Sądowniczej Pan Zbigniew Łupina, Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk, która reprezentowała Ministra Edukacji i Nauki Pana Przemysława Czarnka, Wójt Gminy Radecznica Pan Marian Szuper, Dyrektor Delegatury w Zamościu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Pani Monika Zawiślak, Dyrektor Zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie Pani Monika Żur, przedstawiciel Europoseł Pani Beaty Mazurek – Pani Aneta Żórawicz,Honorowy Prezes ZOSP Ziemi Zamojskiej płk. w st. spocz. Pan Mieczysław Skiba, Nadkomisarz Stanisław Niemczycki Komendant Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie reprezentujący Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu Inspektora Wiesława Pawluka, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu Pani Joanna Mazurek, Radny Powiatu Zamojskiego Pan Lucjan Bednarz, Sekretarz Gminy Pani Edyta Dubiel, Skarbnik Gminy Pani Bożena Kiesz, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, radni oraz sołtysi.

>GALERIA ZDJĘĆ<<