Ćwiczenia ZGRYWAJACE JEDNOSTEK OSP

Organizacja akcji ratowniczo – gaśniczych, to istota ćwiczeń, które zostały przeprowadzone 9 października 2022 r. w miejscowości Gaj Gruszczański. Przy tego rodzaju ćwiczeniach zakłada się regulaminowy scenariusz zdarzeń, wg którego przebiegają poszczególne etapy akcji. Przed rozpoczęciem manewrów w miejscu zbiórki zastępów OSP – na placu za Urzędem Gminy w Radecznicy omówiony został szczegółowo scenariusz ćwiczeń. W manewrach wzięło udział 12 jednostek OSP z terenu naszej Gminy. Ich celem była analiza i ocena gotowości bojowej jednostek OSP, wyszkolenia strażaków, łączności radiowej, stanu technicznego sprzętu strażackiego. Wypracowane schematy i sposoby reagowania na podobne zagrożenia mogą okazać się bowiem bezcenne, kiedy do podobnej sytuacji doszłoby w rzeczywistości. Po zakończeniu akcji strażacy udali się do remizy OSP w Zaporzu, gdzie Wójt Gminy Pan Marian Szuper oraz Komendant Gminny ZOSP RP Jarosław Wachowicz  podsumowali ćwiczenia.

>>GALERIA ZDJEĆ<<