Z miłości do koni

W pierwszy weekend września 2022 r. już po raz XVIII-sty w Gorajcu-Starej Wsi spotkali się miłośnicy zaprzęgów konnych, aby zaprezentować swoje niecodzienne umiejętności i dzielić się swoją pasją z innymi. W tym roku dla uczestników organizatorzy przygotowali bogaty program. Były pokazy jazdy konnej zaprezentowane przez Stajnię Emocja oraz pokazy ułańskie. Podczas Zlotu został przeprowadzony również konkurs zręczności powożenia. Zawodnicy musieli podczas specjalnego slalomu w jak najkrótszym czasie udowodnić, że w sztuce  powożenia zaprzęgu nie mają sobie równych. Wszystko pod czujnym okiem jurorów, którzy oceniali czas oraz styl jazdy. Prawdziwe sportowe emocje dostarczył uczestnikom pokaz kaskaderski w wykonaniu Pauliny Osowskiej. Jeźdźcy na koniach próbowali swoich sił podczas skoków przez przeszkody. Całość imprezy dopełniła runda honorowa przy akompaniamencie Kapeli Turobińskiej. Poza sportowymi zmaganiami, popularnością cieszyły się również regionalne przysmaki przygotowane przez członków Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorajcu – Zagroble. Ostatnim punktem zlotu był przejazd zaprzęgów na Polanę „Lisi Zakręt”, gdzie odbył się piknik. Zmaganiom koni i jeźdźców przyglądały się tłumy mieszkańców i miłośników tego szlachetnego sportu.  Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenia Wzgórza Roztocza oraz Stajnia Emocja wraz z partnerami wśród których znalazło się Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy, które uwieczniło zlot na zdjęciach. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

>GALERIA ZDJĘĆ<<