Rolnicy z Powiatu Zamojskiego dziękowali za zebrane plony

W tym roku Dożynki Powiatu Zamojskiego odbyły się 21 sierpnia 2022 r. w Miączynie. Uroczystość rozpoczęła się korowodem wieńców dożynkowych, a następnie odprawiona została Msza Święta Dziękczynna za tegoroczne plony. Gminę Radecznica reprezentowali: Starostowie: Pan Jerzy Gumieniak oraz Pani Alina Śledź, Wójt Gminy Pan Marian Szuper, Sołectwo Zaporze wraz z Panią sołtys Beatą Pawalczyk, przedstawiciel do LIR z terenu naszej gminy Pan Mirosław Poświatowski oraz mieszkańcy gminy. Zasłużeni rolnicy z Powiatu Zamojskiego zostali uhonorowani odznaczeniami „Zasłużony dla Rolnictwa”. Odznaczenia są nadawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z jego własnej inicjatywy lub na wniosek, m.in. organu jednostki samorządu terytorialnego. Na wniosek Starosty Zamojskiego Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nadał honorowe odznaki 23 wyróżniającym się rolnikom z terenu Powiatu Zamojskiego. Z Gminy Radecznica odznakę przyznano: Panu Romanowi Wiktorowi z Latyczyna i Panu Sławomirowi Jezierskiemu z Radecznicy.

Tradycyjnie obchodom dożynkowym towarzyszył festyn. Na scenie pojawiło się wiele atrakcji m.in  występy ludowych zespołów, zorganizowano także liczne zabawy i konkursy dla najmłodszych. Dożynki zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.