Na sportowo i wesoło

31 lipca w Zakłodziu na placu przy remizie OSP od godz. 13-stej rozbrzmiewała muzyka. Było wesoło, sportowo i tanecznie. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Były oczywiście dmuchańce, konkursy zręcznościowe. Przygotowano także blok animacji, gdzie królowały bańki mydlane, przeciąganie liny i wiele, wiele innych gier i zabaw. Wszystko to sprawiło, że uśmiechy gościły na twarzach dzieci przez cały dzień.
Pełni zaangażowania wokal na scenie zaprezentowali: Zespół Andrzejkowe Nutki, Zespół Wiolinki, Zespół Malinowa Dolina, Orkiestra Dęta Zaburze, Zespół Zaburzanki, Kapela Turobińska. Swoje umiejętności wokalne oraz gry na instrumentach muzycznych prezentowali również: Oliwia Bojko, Kinga Wyłupek oraz duet Ola i Klara z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu. Pasjonaci muzyki ludowej bawili się do późnych godzin wieczornych przy muzyce Kapeli Turobińskiej i Zybałków. Dla wszystkich dostępne było staropolskie jadło. Można było skosztować swojskich wyrobów m.in. fajerczaków, bigosu, pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem.
Festyn był częścią projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjazna Wieś współfinansowanego ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.