"W Dzieleckiej Dolinie"

Niedzielny festyn w Dzielcach to żywa lekcja historii, to podróż w słowiańską przeszłość, która ma wielką siłę oddziaływania na współczesność.  Pielęgnując to przekonanie 3 lipca  KGW i OSP Dzielce zorganizowali Piknik Historyczny „W Dzieleckiej Dolinie”. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych.  Na scenie swój wokal zaprezentowały zespoły: Zaburzanki, Andrzejkowe Nutki, Malinowa Dolina oraz Orkiestra Dęta Zaburze i Kapela Cyja. Było  pisanie gęsim piórem, bicie monet, quizy z nagrodami, strzelanie z łuku, przejażdżki zabytkowym wozem strażackim, pokaz mody słowiańskiej, dmuchany plac zabaw i wiele, wiele innych. Historyczny charakter imprezy podkreślała obecność drużyn rekonstrukcyjnych, które rozbiły swoje obozowiska na polach przy remizie OSP. Uzupełnieniem wydarzenia była wystawa zdjęć  „Chwile zatrzymane w kadrze” na której zaprezentowano zbiór fotografii przedstawiających stare oblicze Dzielec. Duże zainteresowanie budziły pokazy dawnych rzemiosł.  Piękna pogoda sprzyjała dobrej zabawie. Do wspólnych tańców nie trzeba było nikogo zapraszać. Urozmaicona muzyka wprowadziła wszystkich w szalony wir zabawy, której nie sposób było się nie poddać, a zapachy wydobywające się ze stoisk przygotowanych przez lokalne KGW przyciągały smakoszy regionalnych przysmaków oraz wojskowej grochówkiPiknik zakończył się wspólną zabawą z zespołem Jako Tako.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<