Wójt Gminy Radecznica otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium

28 czerwca br. odbyła się XLV sesja Rady Gminy Radecznica podczas której Wójt Gminy Marian Szuper otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok.

Udzielenie wotum zaufania poprzedzone było omówieniem przez Sekretarz Gminy p. Edytę Dubiel „Raportu o stanie Gminy Radecznica za 2021 rok”. Za udzieleniem wotum zaufania jednogłośnie zagłosowali wszyscy radni. Kolejne punkty obrad dotyczyły przyjęcia sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Radecznica za 2021 r. Radni zapoznali się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi stanu finansów gminy, w tym ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Radecznica za 2021 r. Następnie przystąpiono do głosowania w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Radecznica. Za udzieleniem absolutorium, oznaczającym stwierdzenie prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego zagłosowało 15 radnych.

Podczas sesji Rada Gminy podjęte zostały również uchwały w sprawie:

• zmian w budżecie gminy na 2022 rok
  • zmian wieloletniej prognozy finansowej Gminy Radecznica na lata 2022-2033
  • inkasa podatku od nieruchomości, rolnego oraz leśnego
  • zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury – Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy i Gminnej Biblioteki Publicznej w Radecznicy.
  • wyrażenia woli podjęcia na własność przez Gminę Radecznica od Skarbu Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad nieruchomości         stanowiących drogi o znaczeniu lokalnym wybudowanych w ramach inwestycji pn. „ Budowa obwodnicy Gorajca  w ciągu DK74” stanowiących powiązanie drogi gminnej nr 116639L z drogą gminną 110100L oraz drogi gminnej 110100L z drogą gminną 16152L znajdujących się na terenie Gminy Radecznica.

Retransmisja z sesji dostępna jest na stronie internetowej www.gminaradecznica.sesja.pl