X ZLOT ZAPRZĘGÓW KONNYCH

W dniach 20-21.09.2014 roku odbył się X Zlot Zaprzęgów Konnych zorganizowany przez Wójta Gminy Radecznica oraz Stowarzyszenie Wzgórza Roztocza z Gorajca-Zagroble.

W sobotę w rajdzie konnym wiodącym przez miejscowości: Gorajec, Chłopków, Jędrzejówka, Radecznica, Zakłodzie, Mokrelipie, Zaburze, udział wzięło 19 jeźdźców.

Drugi dzień Zlotu odbył się na boisku sportowym w Gorajcu-Zagroble. Licznie zebrana publiczność mogła obejrzeć pokaz tresury koni w wykonaniu Pawła Jachymka z Pszczelej Woli, pokaz dżygitówki w wykonaniu Artura Brzozowskiego z Horyszowa. Był także pokaz jazdy konnej, pokaz w powożeniu oraz konkurs na najładniejszy zaprzęg. Wszyscy mogli skosztować potraw regionalnych oraz grochówki wojskowej, a także wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej Zaburze. Ostatnim punktem zlotu był przejazd zaprzęgów do lasu w Zakrętach, gdzie odbył się piknik.