Nowe obiekty sportowe w Radecznicy i Zaburzu

Zakończyły się prace związane z budową obiektów sportowych przy Publicznej Szkole Podstawowej w Radecznicy oraz Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaburzu realizowanych w ramach projektu „Poprawa stanu szkolnej infrastruktury sportowej na terenie Gminy Radecznica”. Zakres prac w Radecznicy obejmował m.in. budowę boiska piłkarskiego o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach zewnętrznych 55,0 x 28,0 m, budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach zewnętrznych 32,0 x 21,0 m, budowę czterotorowej bieżni lekkoatletycznej prostej z poliuretanu o długości 80 m, budowę skoczni do skoku w dal, budowę ogrodzenia, oświetlenia i monitoringu wraz z zagospodarowaniem terenu. W Zaburzu został wybudowany m.in. plac zabaw, siłownia plenerowa, wykonane zostały urządzenia street workout, plac został oświetlony i ogrodzony. Całkowity koszt w/w inwestycji wynosi 2 040 664,90 zł z czego 1,3 mln stanowi dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Edycja 2020”, wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to kwota 549 350 zł, natomiast wkład własny gminy wynosi 114 tys. zł.
      5 listopada podczas XXXVI sesji Rady Gminy Radecznica Wójt Gminy Radecznica Marian Szuper oficjalnie przekazał klucze do w/w obiektów na ręce Pani Ewy Maj Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy oraz Pani Hanny Nowak Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaburzu.