Rowerami po malowniczych zakątkach…

W ramach otrzymanego dofinansowania ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radecznicy na realizację zadania pn. Prowadzenie profilaktycznej działalności w szczególności dla dzieci i młodzieży (wspomaganie alternatywnych form spędzania wolnego czasu i promocja zdrowego stylu życia; organizacja bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży w dni wolne od zajęć szkolnych) w 2021 r.” dnia 22 sierpnia odbył się rajd rowerowy. Niedzielny rajd to część projektu pn. "W KRAINIE MARZEŃ IV" realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjazna Wieś z Zakłodzia. O godzinie 13-tej na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakłodziu zaroiło się od sympatyków dwóch kółek. Uczestnicy po zapoznaniu się z regulaminem wyruszyli w drogę. Trasę rajdu stanowiła pętla długości ok 25 km. wiodąca przez miejscowości: Sąsiadkę, Mokrelipie, Zaburze, Chłopków, Latyczyn, Radecznicę, Zaporze, Gruszkę Zaporską, Gaj Gruszczański. Po dotarciu do mety na uczestników wyprawy czekał poczęstunek. W dalszej części programu dzieci i dorośli brali udział w konkursach i zabawach sportowych. Druhowie z OSP Zaburze i Zakłodzie czuwali nad bezpieczeństwem i zabezpieczeniem trasy rajdu. Pogoda nie zawiodła, a humory wszystkim dopisywały.

>>GALERIA ZDJEĆ<<