Reprezentacja Gminy na dożynkach powiatowych

Dożynki, to uroczystość o wieloletniej tradycji, będąca podziękowaniem za plony i codzienny trud rolnika. W staropolszczyźnie nazywano je również wieńcowym  – od największego symbolu tego święta, którym jest wieniec dożynkowy.

Tegoroczne uroczystości dożynkowe Powiatu Zamojskiego odbyły się 22 sierpnia w Sitnie. Uroczystość rozpoczął o godz. 10.00 korowód dożynkowy, w którym uczestniczyli przedstawiciele i delegacje 15 gmin powiatu zamojskiego oraz delegacje sołectw gminy Sitno. Naszą Gminę reprezentowali: Wójt Gminy Pan Marian Szuper, Starostowie Dożynkowi: Pani Bożena Wojtaszek i Pan Mariusz Osman, Koło Gospodyń Wiejskich Malinowa Dolina  z  Gorajca - Zastawia, przedstawiciele do Lubelskiej Izby Rolniczej z terenu naszej gminy: Pan Jarosław Olech i Pan Mirosław Poświatowski  oraz mieszkańcy gminy.

Po uroczystym otwarciu dożynek zasłużeni rolnicy z powiatu zamojskiego zostali uhonorowani odznaczeniami „Zasłużony dla Rolnictwa” nadanymi przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z Gminy Radecznica  odznaczenia z rąk Senatora RP Jerzego Chróścikowskiego, Starosty Zamojskiego Stanisława Grześko oraz Wójta Gminy Sitno Krzysztofa Senia odebrali Pan Wiesław Łukaszczyk z Zakłodzia oraz Pan Sławomir Olech z Gorajca-Starej Wsi. Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej Jego Ekscelencja Ks. Bp. Marian Rojek.  Kolejnym punktem  uroczystości było  rozstrzygnięcie  konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W kategorii wieńca współczesnego wieniec przygotowany przez KGW  Malinowa Dolina zajął I miejsce.

>>GALERIA ZDJEĆ<<