78 Tour de Pologne przez Gminę Radecznica

W dniu 9 sierpnia br. miało miejsce ważne wydarzenie sportowe  o zasięgu europejskim pod hasłem 78 Tour de Pologne, które zapisze się na trwałe w historii gminy Radecznica. Obfitowało ono  w niezapomniane emocje sportowe, które przy tej okazji towarzyszyły mieszkańcom naszej gminy.

Trasa pierwszego etapu tego prestiżowego wyścigów kolarskiego w tym roku przebiegała przez Gminę Radecznica. 153 zawodników wyruszyło w trasę liczącą łącznie 216 km z Placu Zamkowego w Lublinie po godz. 13-stej.  Peleton wjechał do naszej gminy od strony Gminy Frampol. Około godziny 16:20 dojechał do Latyczyna, kierując się w stronę Radecznicy. Następnie kolarze przejechali przez Zaporze i Gruszkę Zaporską zmierzając  w kierunku Sułowca, a następnie Krasnegostawu. Zakończenie I etapu miało miejsce w Chełmie.

Gorącej atmosferze  towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Mieszkańcy Gminy Radecznica jak zwykle nie zawiedli. Zebrali się wzdłuż przejazdu wyścigu z biało-czerwonymi flagami w dłoni, którymi witali i dopingowali wszystkich kolarzy. Dzięki ogromnej pracy odpowiednich służb wyścig 78 Tour de Pologne bezpiecznie przejechał przez naszą gminę. Podziękowania należą się naszym pracownikom oraz druhom strażakom, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i pod nadzorem Zbigniewa Magdziarza oraz Jarosława Wachowicza Komendanta Gminnego Związku OSP RP pracowali przy zabezpieczaniu całej trasy wyścigu. Podczas przejazdu organizatorzy wyścigu w osobach: Dyrektora Generalnego Czesława Langa, specjalisty ds. trasy i bezpieczeństwa Dariusza Noceń, Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego  Ryszarda Majkowskiego zatrzymali się na chwilę przed Urzędem Gminy, aby podziękować za pomoc organizacyjną i świetne przygotowanie i zabezpieczenie trasy przejazdu wyścigu Tour de Pologne. Kolarzom dziękujemy za niesamowite przeżycie i życzymy sukcesów w dalszej karierze sportowej. Mamy nadzieję, że w przyszłości organizatorzy  ponownie uwzględnią naszą gminę na trasie przejazdu tego wyścigu!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<