Wesoła zabawa, mnóstwo atrakcji i roześmiane buzie

W ramach współpracy Gminy Radecznica z organizacjami pozarządowymi i podmiotami ustawowo uprawnionymi do prowadzenia działalności pożytku publicznego Wójt Gminy Radecznica 24 czerwca 2021 r. ogłosił konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w 2021 r. Do realizacji zadania: Prowadzenie profilaktycznej działalności w szczególności dla dzieci i młodzieży (wspomaganie alternatywnych form spędzania wolnego czasu i promocja zdrowego stylu życia; organizacja bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży w dni wolne od zajęć szkolnych) w 2021 r. w wyniku postępowania konkursowego wybrano oferty:
1) Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Stąd Jesteśmy” (przyznana kwota dofinansowania - 8.000,00 zł)
2) Stowarzyszenia „Przyjazna Wieś” (przyznana kwota dofinansowania - 4.380,00 zł)
3) Koła Gospodyń Wiejskich Podborcze (przyznana kwota dofinansowania - 3. 870,78 zł).
       W minioną niedzielę w Radecznicy przy pięknej pogodzie odbył się festyn pn. Magiczne Wakacje zorganizowany przez Stowarzyszenie Stąd Jesteśmy, przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej w Radecznicy. Organizatorzy zadbali o to, aby tego dnia nikt się nie nudził. Konkursy dla małych i dużych, malowanie twarzy, bańki mydlane, dmuchańce, strzelanie z łuku, nauka nordic walking - wszystko to, a także dużo więcej, czekało na uczestników festynu. Niezawodni druhowie z OSP Radecznica pokazali jak wygląda akcja ratownicza podczas wypadku, a dzięki uprzejmości Roztoczańskiej Grupy Ratowników Drogowych uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu bądź życiu. Po wysłuchaniu części teoretycznej, osoby chętne mogły same poćwiczyć na fantomie i zobaczyć jak prawidłowo ratować i udzielać pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi. Zainteresowani tematem zdrowego odżywiania czynnie uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem klinicznym Michałem Krukowskim. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom smaczny poczęstunek.
Niedzielny Festyn to część projektu pn. Magiczne Wakacje realizowanego przez Stowarzyszenie Stąd Jesteśmy współfinansowanego ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radecznicy. Wydarzenie dostarczyło uczestnikom wiele radości i świetnej zabawy. Wszystkie dzieci opuszczały obiekt z uśmiechami na twarzach, zmęczone, ale ogromnie szczęśliwe. WIELKIE gratulacje dla organizatorów!

>>GALERIA ZDJĘĆ<<