Odsłonięto tablicę

Dnia 25 lipca 2021 r. w Mokremlipiu miała miejsce uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej opór i protesty społeczne 1944-1989 na pomniku Pamięci Męczeństwa i Czynu Narodu w walce o wiarę, honor, wolność, niepodległość, integralność ziem polskich i prawa człowieka.

O godzinie 11:00 została odprawiona Msza Święta w intencjach: ofiar represji komunistycznych oraz o wolność narodu i państwa, której przewodniczył  Ks. Prof. Dariusz Oko. Uroczystości uświetniła Grupa Wokalna AKORD.

Następnie na placu przy kościele w Mokremlipiu po odśpiewaniu hymnu narodowego dokonano poświęcenia i odsłonięcia  tablicy oraz  złożenia wieńców przez przybyłe delegacje. Aktu odsłonięcia dokonał Wojciech Kondrat. Gminę Radecznica reprezentowali: Wójt Gminy Marian Szuper, Sekretarz Gminy Edyta Dubiel, Przewodniczący Gminy Radecznica Jerzy Gumieniak, radna Helena Winiarczyk, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaburzu Hanna Nowak. Organizatorem wydarzenia był Proboszcz Parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Mokremlipiu Ks. Jarosław Nowak.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<