Festiwal Antoniański

W minioną niedzielę 27 czerwca br. na Stawach Świętego Antoniego w Radecznicy już po raz drugi odbył się Festiwal Antoniański. Wydarzenie zainaugurowała o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Proboszcza Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorajcu Ks. Krzysztof Bylinę oraz O. Andrzeja Szczyptę z radecznickiej Bazyliki. Uczestników koncertu muzyczno-literackiego przywitali: Wójt Gminy Radecznica Marian Szuper oraz Dyrektor GCK,SiT Edyta Misiarz. Podczas Festiwalu miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu „Cuda Świętego Antoniego”. Zebrani na powyższej uroczystości zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy wysłuchali utworów muzycznych o tematyce religijnej w wykonaniu: Andrzejkowych Nutek, Stowarzyszenia Kobiet Goraja – Kobieta Aktywna, Grupy Wokalnej Akord, Zespołu Malinowa Dolina, Zespołu Zaburzanki, Orkiestry Dętej Zaburze oraz osób tworzących poezję i prozę: Stanisławy Krukowskiej - Łaz, Justyny Górniak – Mameła, Heleny Sobczak, Henryki Stadnickiej, Feliksa Kuny, Joanny Wachowicz. Wykonawców nagrodzono pamiątkowymi statuetkami i dyplomami. Zwieńczeniem Festiwalu był koncert zespołu Szybki Kwartet.

Poczęstunek w postaci pysznej grochówki wojskowej dla wszystkich uczestników przygotowała Ochotnicza Straż Pożarna w Radecznicy.

W tegorocznym wydarzeniu wzięli udział m.in. Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, Poseł na Sejm RP Beata Strzałka, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip, Dyrektor Lubelskiego Oddziału ARiMR w Lublinie, Radny Sejmiku Województwa Krzysztof Gałaszkiewicz, Dyrektor WORD w Zamościu Marcin Kulig, Wicestarosta Powiatu Zamojskiego Witold Marucha, członek Krajowej Rady Sądowniczej Zbigniew Łupina, Dyrektor Oddziału KOWR w Lublinie Kamila Grzywaczewska, kapłani z okolicznych parafii, radni oraz sołtysi.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy, Stowarzyszenie Stąd Jesteśmy, Ochotnicza Straż Pożarna w Radecznicy. Tegoroczną uroczystość finansowo wsparli:  PRB "BUDREX" M. Smarkala I WSPÓLNICY, PW Retex Jarosławski Zbigniew, ZUW Wiel - Bud Krzaczkowska Grażyna. Wydarzenie objęte było patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego oraz Starosty Zamojskiego Stanisława Grześko.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<