Uroczystości poświęcenia odnowionej świątyni parafialnej w Trzęsinach

Początkowo, przez 13 lat kościół parafialny pw. Jana Chrzciciela w Trzesinach  był cerkwią prawosławną. Po I wojnie światowej budowla  została zaadoptowana przez katolików. Świątynia była systematycznie rozbudowywana i odnawiana, a w ostatnich latach dzięki staraniom miejscowego proboszcza Ks. Juliana Brzezickiego przeszła generalny remont. Gruntownej renowacji poddano niemal każdy element kościoła  z 1902 r. Wymieniono zniszczone elementy konstrukcyjne ścian, obiekt został ocieplony, wymieniono wszystkie okna i drzwi, wymieniono dach oraz odrestaurowano  wnętrze. Kosztowne prace wsparła również Gmina Radecznica kwotą 150 tys zł z czego 49 500 zł pozyskała z Ministerstwa Sprawiedliwości.

W niedzielę, 2 maja br. w parafii św. Jana Chrzciciela w Trzęsinach odbyły się uroczystości poświęcenia  zrewitalizowanej świątyni, połączone z wprowadzeniem relikwii bł. ks. Zygmunta Pisarskiego, który w latach 1930-1932 w parafii w Trzęsinach pełnił funkcję proboszcza. Liturgicznego aktu poświęcenia dokonał pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, biskup Marian Rojek. W uroczystościach uczestniczyli m.in.  Poseł na Sejm RP Beata Strzałka, Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, przedstawiciel Ministra Edukacji – Dyrektor delegatury LUW w Zamościu Sebastian Paul, Starosta Powiatu Zamojskiego Stanisław Grześko, Starosta Powiatu Biłgorajskiego Andrzej Szarlip, Wójt Gminy Radecznica Marian Szuper, Radni Powiatu Zamojskiego, Radni i Sołtysi Gminy Radecznica oraz parafianie. Nabożeństwo  uświetnił występ młodzieży z miejscowej parafii, Grupy Wokalnej Akord oraz zespołów: Zaburzanki i Andrzejkowe Nutki.