V nabór Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na usuwanie azbestu!

Szanowni Państwo, informujemy o rozpoczęciu V naboru Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Nabór Zgłoszeń lokalizacji będzie trwał od dnia 01.02.2021 r. do dnia 26.02.2021 r.

Realizacja projektu obejmuje demontaż, odbiór, transport oraz unieszkodliwienie odpadów azbestowych.

Osoba fizyczna ubiegająca się o wsparcie obowiązana jest w terminie naboru złożyć następujące dokumenty:

• zgłoszenie lokalizacji dotyczące nieruchomości na której znajdują się wyroby zawierające azbest (załącznik nr 1);
  • w przypadku gdy eternit znajduje się na dachu: Kopię zgłoszenie do starostwa zamiaru wykonania demontażu (potwierdzone za zgodność z oryginałem) oraz Oświadczenie Wnioskodawcy iż organ lub instytucja do której zostało dostarczone Zgłoszenie, nie złożyła sprzeciwu (załącznik nr 1a) (albo zaświadczenie organu administracji architektoniczno-budowlanej o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu) lub potwierdzoną za zgodność z oryginałem kserokopię prawomocnego pozwolenia na rozbiórkę budynku lub przebudowę dachu złożonego do właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej;
  • w przypadku gdy azbest został zdemontowany po 6.05.2004 r. i znajduje się na ziemi: Oświadczenie o prawidłowości wykonania demontażu (załącznik 2a)

Osoba która złoży Zgłoszenie lokalizacji na demontaż, a zdemontuje azbest z dachu we własnym zakresie nie będzie musiała ponownie składać Zgłoszenia lokalizacji na sam odbiór odpadów azbestowych z ziemi. W tym przypadku należy złożyć Oświadczenie o zmianie kwalifikowalności azbestu z demontażu na odbiór odpadu z ziemi (załącznik nr 3a). Oświadczenie o zmianie kwalifikowalności azbestu będzie przekazywane Właścicielowi do podpisania przez Wykonawcę usuwającego azbest z posesji.

Wszystkie informacje dotyczące naboru wniosków oraz realizacji ww. projektu można uzyskać w Urzędzie Gminy w Radecznicy pok. nr 2 tel. 8468-26-856 oraz na stronie http://www.azbest.lubelskie.pl

Jednocześnie informujemy, że osoby zakwalifikowane w niniejszym naborze uzyskają wsparcie w 2021 roku, po zrealizowaniu Zgłoszeń lokalizacji osób z poprzednich czterech naborów.

Informujemy, że w zależności od liczby złożonych Zgłoszeń, może się okazać, że ten nabór będzie ostatnim w ramach trwającego projektu „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego" , w związku z tym o zakwalifikowaniu do projektu może decydować stopień pilności i data złożenia wniosku.

Sekretarz Gminy

Edyta Dubiel