Odsłonięto tablicę

Dnia 13 września 2020 r. w Mokrelipiu odbyły się uroczystości  związane z odsłonięciem i poświęceniem tablicy epitafijnej „Golgota Narodu i Kościoła” upamiętniającej naszych rodaków pomordowanych w Katyniu.

Wydarzenie rozpoczęło wejście: asysty honorowej, pocztów sztandarowych, organizacji społecznych na plac przy kościele w Mokremlipiu. Po wysłuchaniu Hymnu Narodowego dokonano odsłonięcia i poświęcenia tablicy oraz  złożenia wieńców przez przybyłe delegacje.

O godzinie 12:00 została odprawiona Msza Święta w intencji Narodu Polskiego. Uroczystości uświetniła Orkiestra Wojskowa z Lublina oraz akademia patriotyczna w wykonaniu Kapeli Turobińskiej. W ceremonii  wzięli udział m.in.: Sławomir Zawiślak Poseł na Sejm RP, Mariusz Tłuczek Kierownik Filii Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Zamościu, Wojciech Kondrat reprezentujący Posła na Sejm RP Przemysława Czarnka, Witold Marucha Wicestarosta Powiatu Zamojskiego, Marian Szuper Wójt Gminy Radecznica, Edyta Dubiel Sekretarz Gminy Radecznica, Gertruda Miarowska i Lucjan Bednarz Radni Powiatu Zamojskiego, Jerzy Gumieniak Przewodniczący Rady Gminy w Radecznicy, Edyta Misiarz Dyrektor GCK,SiT w Radecznicy, Zofia Sykała Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Radecznica, Jarosław Wachowicz Komendant Gminny ZOSP RP, Stanisław Niemczycki Komendant Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie, Mł. Brygadier Marcin Lipiec reprezentujący Komendanta Miejskiego PSP w Zamościu.

Na zakończenie organizatorzy zaprosili uczestników na pyszną wojskową grochówkę przygotowaną przez KGW Mokrelipie. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Mokrelipie”, Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Mokremlipiu, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej O. Zamość, IPN Lublin, Wójt Gminy Radecznica.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<