Powiatowe Święto Plonów

Dożynki, to uroczystość o wieloletniej tradycji, będąca podziękowaniem za plony i codzienny trud rolnika. Tegoroczne uroczystości dożynkowe Powiatu Zamojskiego odbyły się 23 sierpnia w Łabuniach. Gminę Radecznica reprezentowali: Wójt Gminy Pan Marian Szuper, Radni, Sołectwo Dzielce oraz mieszkańcy Gminy. Zasłużeni rolnicy z Powiatu Zamojskiego zostali uhonorowani odznaczeniami „Zasłużony dla Rolnictwa”. Z Gminy Radecznica odznakę z rąk Starosty Zamojskiego odebrali Pan Mirosław Ryba z Wólki Czarnostockiej oraz Pan Wiesław Bielak z Czarnegostoku. Uroczystą Mszę Świętą w podziękowaniu za zebrane plony odprawił ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej Jego Ekscelencja Ks. Bp. Marian Rojek. Na dożynkach nie zabrakło dzielenie chlebem, czy konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<