XXI Zamojskie Dni Folkloru

W niedzielę, 12 lipca odbyła się premiera XXI Zamojskich Dni Folkloru. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał Starosta Zamojski – Stanisław Grześko. Ze względu na stan epidemii Covid-19,zmieniona została formuła wydarzenia i festiwal odbywał się Online.

Gminę Radecznica na tych nietypowych „Zamojskich Dniach Folkloru” reprezentowały zespoły: Zaburzanki z utworem „Nasz Dom”, Andrzejowe Nutki zaśpiewały „Na jarmarku”, Nasze Zaburze wykonały utwór „Cyt, cyt” oraz Grupa Wokalna Akord z utworem „Lipka”. Nad przygotowaniem wykonawców z terenu naszej gminy pieczę sprawowali pracownicy Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy.

Dnia 23 lipca 2020 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zamościu miało miejsce podsumowanie XXI Festiwalu „Zamojskie Dni Folkloru” ONLINE. Dyplomy oraz pamiątkowe statuetki za udział w tym wydarzeniu dla przedstawicieli zespołów śpiewaczych z terenu Powiatu Zamojskiego wręczał Wicestarosta Zamojski Pan Witold Marucha.

Wszystkim wykonawcom gratulujemy występów!

Zapraszamy do wysłuchania nagrań.