W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich, które odbędą się w najbliższą niedzielę otrzyma wóz strażacki. 16 średnich pojazdów ratowniczo — gaśniczych o wartości ok. 800 tys. zł każdy sfinansuje w całości MSWiA.

Wychodząc naprzeciw inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Bitwa o wozy” gorąco zachęcam mieszkańców do licznego udziału w wyborach w dniu 28 czerwca 2020 r.

Uważam, iż przy pełnej mobilizacji jesteśmy w stanie zdobyć tą nagrodę, która będzie służyć strażakom — ratownikom OSP do niesienia pomocy ratując życie, zdrowie i mienie mieszkańców. Niewątpliwie podniesie stan bezpieczeństwa gminy co ma duże znaczenie przy obecnie występujących m.in. gwałtownych zjawiskach pogodowych czy wzroście ruchu drogowego.

Wójt Gminy

/-/ Marian Szuper