INFORMACJA

Informuje się pełnomocników komitetów wyborczych oraz osoby przez nich upoważnione, że dnia 12 czerwca 2020 r. upływa termin dokonywania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 roku. Zgłoszenia należy dokonać najpóźniej w dniu 12 czerwca 2020 r. w godzinach pracy urzędu gminy.

Sposób zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych oraz zasady powoływania tych komisji szczegółowo określa uchwała nr 11/2019 Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 27 lutego 2019 r. w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych w kraju, w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz do Parlamentu Europejskiego (M. P. z 2019 r. poz. 267).

UWAGA !
Zgłoszenia kandydatów  dokonane w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 roku zachowują swoją ważność, jeżeli komitety wyborcze zgłaszające te osoby  potwierdzą w Państwowej Komisji Wyborczej udział w wyborach  zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 roku.

Druki zgłoszeń kandydatów do obwodowych komisji wyborczych przez komitety wyborcze można pobrać w Urzędzie Gminy w Radecznicy  oraz ze strony internetowej gminy: www.gminaradecznica.pl – Wybory Prezydenckie 2020.