INFORMACJA

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radecznicy uprzejmie informuje, że z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną w kraju, zgodnie z obowiązującymi zaostrzeniami wprowadzonymi przez Rząd Państwa Polskiego, ograniczone zostały do minimum osobiste kontakty międzyludzkie. Praca pracowników socjalnych, asystenta rodziny, to w szczególności praca wśród ludzi potrzebujących różnego rodzaju wsparcia, również wsparcia psychologicznego czy prawnego.

Biorąc pod uwagę powyższe utrudnienia, w celu usprawnienia kontaktu mieszkańców Gminy Radecznica z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej, uruchomione zostały dwa dodatkowe numery telefonów mobilnych, na które można dzwonić codziennie, w godzinach od 7:30 do 19:00. tel. 510 203 218 oraz tel.510 203 219.A od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 można również dzwonić na dotychczasowy numer tel.84681 81 61.Z Ośrodkiem Pomocy Społecznej można się również kontaktować za pośrednictwem e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ponadto od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 19:00 można uzyskać poradę specjalistyczną, w tym psychologiczną w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Szczebrzeszynie pod nr tel. 84 687 29 58 oraz w godzinach od 14:00 do 19:00 pod nr tel. 517 403 119 jest dyżur psychologa w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu.

Przy Starostwie Powiatowym w Zamościu istnieje możliwość uzyskania porady prawnej. Rejestracja pod numerem telefonu 602 664 424.Aby uzyskać poradę nieodpłatnej pomocy prawnej w sposób zdalny, za pośrednictwem telefonu lub poczty elektronicznej należy:

1. Złożyć za pośrednictwem e-maila lub listownie wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (e-mail,listownie), zawierający oświadczenie że osoba wnioskująca nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej (art.4 ust.2 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej).

2. Oczekiwać na wyznaczenie terminu porady przez telefon lub za pośrednictwem e-maila.

Wniosek zawierający oświadczenie należy wysłać na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub listownie na adres: Starostwo Powiatowe w Zamościu, ul. Przemysłowa 4, 22-400 Zamość, pok.120.

Wyżej podane numery telefonów oraz adresy e-mailowe służą również do kontaktu osób zagrożonych przemocą domową.

Jeśli czujesz, że bezpieczeństwo twoje lub twoich bliskich jest zagrożone – nie zastanawiaj się natychmiast wezwij policję. Nr alarmowe to:

112- ogólny numer alarmowy. Pracownik numeru przekieruje twoje zgłoszenie do odpowiednich służb ratunkowych – policji, straży pożarnej lub pogotowia ratunkowego.

997 - numer alarmowy policji. Zadzwonisz do najbliższej jednostki.

Jeżeli z jakichś powodów nie chcesz dzwonić na policję, możesz skontaktować się z „Niebieską Linią” pod numerem telefonu 800 120 002 ewentualnie e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  – konsultanci pomogą ci, powiedzą ci, co najlepiej zrobić w tej sytuacji. Niebieska Linia jest bezpłatna i czynna całą dobę.