Pierwsza oficjalnie otwarta „OSA

We wtorek 15 października miało miejsce otwarcie pierwszej „OSY”, czyli Otwartej Strefy Aktywności w Gminie Radecznica. Kolorowy plac zabaw i plenerowa siłownia powstały na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Radecznicy. Uroczystego otwarcia w postaci przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Radecznica Pan Marian Szuper, Sekretarz Gminy Pani Edyta Dubiel oraz społeczność szkolna.

Na realizację zadania w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym  Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Gmina Radecznica  otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF), którego dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Całkowity koszt budowy wyniósł  90 184,87zł, kwota dofinansowania to 63 129,40 zł.

• DSC09624
  • DSC09631