Tablica w hołdzie obrońcom Ojczyzny

22 września w Mokrelipiu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy epitafijnej poświęconej zrywom niepodległościowym i wojnom dla upamiętnienia 80 rocznicy napaści ZSRR na Polskę w 1939 r.

Wydarzenie rozpoczęło wejście asysty honorowej, pocztów sztandarowych, organizacji kombatanckich i społecznych na plac przy kościele w Mokremlipiu. Po odegraniu Hymnu Narodowego dokonano odsłonięcia i poświęcenia tablicy epitafijnej na pomniku oraz nastąpiło złożenie wieńców przez przybyłe delegacje. Niedzielne uroczystości uświetniła akademia patriotyczna z udziałem dzieci i młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaburzu oraz grupy wokalnej Akord. O godzinie 11:00 została odprawiona Msza Święta w intencji Narodu Polskiego. Na zakończenie organizatorzy zaprosili uczestników na pyszną wojskową grochówkę. Organizatorami wydarzenia byli proboszcz parafii Mokrelipie Ks.Jarosław Nowak oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Mokrelipie”. Fundatorem tablicy jest Gmina Radecznica.