Ostatnia droga Żołnierzy Wyklętych

30 września br. w Radecznicy odbył się pogrzeb Żołnierzy Wyklętych: Ś.P. Józefa Pysia ps. „Ostry”, Ś.P. Mieczysława Szewczuka ps. „Włoch” i Ś.P. Pawła Kalinowskiego ps. „Francuz”. W 2018 roku na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie odnaleziono szczątki, a identyfikacja potwierdziła, że są to właśnie ci niezłomni.

W Bazylice Świętego Antoniego w Radecznicy została odprawiona Msza Święta w intencji zamordowanych, której przewodniczył ksiądz biskup diecezji zamojsko – lubaczowskiej Marian Rojek, kazanie okolicznościowe wygłosił ksiądz arcybiskup Stanisław Wielgus z Lublina. Po nabożeństwie trumny ze szczątkami zostały złożone w Krypcie pod Bazyliką. W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział przedstawiciele Gminy Radecznica: Wójt Gminy Pan Marian Szuper, Sekretarz Gminy Pani Edyta Dubiel, radni, sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy oraz społeczność szkolna.