Spotkanie informacyjne

W dniu 19 września 2019 r. na sali konferencyjnej naszego urzędu odbyło się spotkanie z doradcami energetycznymi, realizującymi w strukturach Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego projektu pn. „ Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”.

Spotkanie miało charakter informacyjny, a jego głównym celem było przybliżenie naszym mieszkańcom założeń wdrażanych na terenie całego kraju następujących programów priorytetowych:

1. „Mój Prąd ”, który zakłada zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej,

2. „Agroenergia”, oferującego kompleksowe wsparcie działań związanych z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko prowadzonych działalności rolniczych,

3. „Czyste Powietrze” którego celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Na spotkaniu tym zostały szeroko omówione zasady wypełniania stosownych wniosków i aplikowania o środki finansowe przez zainteresowane osoby.

Opracowała: Sekretarz Edyta Dubiel