Proboszcz i Wspólnota Parafii p.w. Znalezieni Krzyża Św. w Mokremlipiu

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Mokrelipie”

Wójt Gminy Radecznica

zapraszają na Uroczystość Odsłonięcia i Pobłogosławienia Tablicy Epitafijnej Poświęconej Zrywom Niepodległościowym i Wojnom dla upamiętnienia 80 rocznicy Napaści ZSRR na Polskę w 1939 r. która odbędzie się w dniu 22 września 2019 roku.

Program uroczystości:

• 9:30 – wprowadzenie Asysty Honorowej, pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich i społecznych na plac przy kościele w Mokremlipiu.
  • 9:40 – Przywitanie uczestników i zaproszonych gości przez organizatora.
  • 9:50 - Rozpoczęcie uroczystości, odegranie Hymnu Narodowego, odsłonięcie i poświęcenie tablicy epitafijnej na pomniku.
  • 10:00 - Przemówienia Wojewody Lubelskiego prof. Przemysława Czarnka, Posła RP Sławomira Zawiślaka, Dyrektora IPN, oraz innych zaproszonych gości.
  • 10:15 – Apel Pamięci, Salwa Honorowa, złożenie wieńców przed pomnikiem, wprowadzenie pocztów sztandarowych do kościoła.
  • 10:40 – Akademia Patriotyczna w wykonaniu młodzieży szkolnej i połączonych chórów, oraz zespołów ludowych.
  • 11:00 – Msza Święta w intencji Narodu Polskiego
  • 12:30 – Inscenizacja historyczna wojny z Niemcami i napaści ZSRR na Polskę w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznych.
  • 13:00 - Poczęstunek dla uczestników uroczystości.
  • 14:00 – Zakończenie uroczystości.