Nagroda dla Gminy Radecznica!

Niedzielny Festiwal Turystyczny w Nieliszu to połączenie muzyki, regat żeglarskich oraz okazja do zaprezentowania najcenniejszych walorów i atrakcji gmin. W tegorocznej edycji wzięło udział 11 gmin, w tym Gmina Radecznica, której stoisko cieszyło się ogromną popularnością wśród uczestników wydarzenia. Zostało też docenione przez Organizatorów, którzy w ramach wyróżnień najciekawszych stoisk promujących przyznali Gminie Radecznica kryształową statuetkę „Jasia Wędrowniczka”. Przekazano ją na ręce Dyrektor GCK,SiT Małgorzaty Dumała.

Stoisko naszej Gminy  bogate w wystawę rękodzieła oraz kosze pełne smakołyków niemal cały czas było oblegane. Oprawę kulinarną, dekorację stoiska oraz wystawę rękodzieła zapewnili członkowie: Stowarzyszenia „Stąd jesteśmy” z Radecznicy, Klubu Kobiet Aktywnych, KGW „Nasze Źródła”, KGW „Zaburzanki”, Zespołu „Zaburzanki”, Zespołu „Andrzejkowe Nutki” z Mokregolipia oraz osoby prywatne z Gminy Radecznica. To dzięki pracy w/w można było spróbować min: fajerczaków, racuchów, amoniaczków, kaszanego pieroga, swojskiego smalcu, kiszonych ogórków, zupy “porki”, domowego ciasta, oraz wielu innych smakołyków. Uznaniem cieszyły się również produkty wystawione przez lokalnych przedsiębiorców: Gospodarstwo „Roztoczańska Koza” z Latyczyna oraz Gospodarstwo Pasiecznego „Pszczeli Dworek” z Gorajca-Zagroble. Radosną atmosferę  stoiska zapewnił  śpiew Zespołu „Zaburzanki”, który miał także okazję zaprezentować się na scenie w części artystycznej Festiwalu. Na antenie TVP Lublin w programie realizowanym na żywo Wójt Gminy Radecznica Marian Szuper zachwalał tradycyjne potrawy, których można u nas skosztować oraz zapraszał do odwiedzania naszej Gminy >>kliknij, aby przejść do relacji<<. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania i aktywny udział w Festiwalu.