Narodowy Dzień Pamięci  Żołnierzy Wyklętych

Dnia 3 marca br. w Radecznicy obchodzono Narodowy Dzień Pamięci  Żołnierzy Wyklętych połączony z 67 rocznicą śmierci płk. Mariana Pilarskiego  i kpt. Stanisława Biziora.

Na niedzielne uroczystości złożyły się: odegranie Hymnu Narodowego, Apel Pamięci, Salwa Honorowa oraz złożenie wieńców w krypcie Żołnierzy II Inspektoratu Zamojskiego AK. Następnie o godz. 10:00 w Bazylice Św. Antoniego odprawiona została Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości zakończył Bieg Tropem Wilczym i ciepły poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Na tegoroczne uroczystości przybyli przedstawiciele Sejmu i Senatu, przedstawiciele władz wojewódzkich na czele z wojewodą Panem Przemysławem Czarnkiem, przedstawiciele samorządu gminnego, przedstawiciele służb mundurowych, służby leśnej, członkowie rodzin Żołnierzy Wyklętych i kombatantów.

Organizatorami wydarzenia byli min.: Stowarzyszenie Głos Bohatera, Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Zamość, Urząd Gminy w Radecznicy, OO. Bernardyni, Instytut Pamięci Narodowej Oddział Zamość, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego Mokrelipie.