100 rocznica

odzyskania przez Polskę niepodległości

W minioną niedzielę w całym kraju oraz poza jego granicami świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 Listopada to jedna z tych dat, która przypomina o tym, że powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami! Przypomina  o tym, że jako naród zawsze byliśmy odważni i niepokorni, a wolność była dla nas jedną z najważniejszych wartości.

W naszej gminie  w Bazylice Świętego Antoniego w Radecznicy uroczystości rozpoczęły się montażem słowno – muzycznym w wykonaniu zespołu Andrzejkowe Nutki oraz dzieci i młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy. Wszyscy zebrani w Bazylice odśpiewali hymn narodowy. Następnie o godz. 12 została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem gwardiana Klasztoru O. Krystiana Olszewskiego. Oprawą muzyczną mszy zapewniła Orkiestra Dęta Zaburze.  Na zakończenie delegacja na czele z Wójtem Gminy Radecznica złożyła wieniec pod tablicami upamiętniającymi na krużgankach klasztoru.