Promocja książki oraz 20-lecie pracy twórczej

17 października 2018 r. w Radecznicy odbyło się spotkanie z Reginą Smoter Grzeszkiewicz. Okazją było niecodzienne wydarzenie – 20 lecie jej pracy twórczej oraz promocja najnowszej książki pt. "Wspomnienia 1963 – 1975". Pani Regina jest pisarką, poetką regionalistką upamiętniającą nieznane dzieje "Małej Ojczyzny" gminy Radecznica i Zamojszczyzny. Spotkaniu towarzyszyła wystawa dorobku artystycznego Jubilatki: ponad 40 prac z zakresu historii Zamojszczyzny, judaiki i kultury prawosławia, 14 tomików poezji, 3 opowiadania oraz wielu artykułów w periodykach.  Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście: dyrektor Książnicy Zamojskiej Piotr Bartnik wraz z pracownikami Książnicy, Danuta Zwolińska, Anna Rychter, Piotr Zubański, dyrektorzy  i  nauczyciele  miejscowych szkół (Czarnystok, Gorajec-Stara Wieś, Radecznica) wraz z uczniami, członkowie Klubu Twórców działającego przy Bibliotece Publicznej,  prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szczebrzeszyna Zygmunt Krasny, Pełniący Funkcję Wójta Gminy Marian Szuper, czytelnicy,  przyjaciele i znajomi Pani Reginy.

Były Listy gratulacyjne, kwiaty wiele  miłych słów i podziękowań. Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Publiczna Gminy Radecznica.